Uçak Yurt Dışı Turları Büyük Ukrayna Turu


Fiyat
*2100₺ kişi Kişi
Süre
8 GÜN
Rota
Ukrayna
Gezgin Sayısı
80+

İNDİRİM Büyük Ukrayna Turu

Epicenter of the arts. Dining and shopping capital. Trendsetter. New York City wears many crowns, and spreads an irresistible feast for all. However, if you confine your travels only to the five boroughs there's a considerable amount you're missing out on.
 • Bilgi
 • Tur Programı
 • Rota
 • Konaklama
 • Yorumlar
 • Benzer Turlar
 • Ek Bilgi
For most, any trip to the Empire State starts or finishes in its iconic metropolis: New York City. However, if you confine your travels only to the five boroughs there's a considerable amount you're missing out on. Long Island and upstate New York – generally accepted as anywhere north of the NYC metro area – shouldn't be missed. Long Island has cozy beach towns, while upstate is a dream destination for those who cherish the great outdoors. In the east you'll find the St Lawrence River and its thousands of islands, as well as the magnificent Adirondack and Catskills mountains. Head to the middle of the state and you'll be ensconced in the serene Finger Lakes.

Neler dahil

Rota
Kalkış Noktası
İstanbul
Bitiş Noktası
Odessa
Ek bilgi
A: Excellent value for money, Family friendly, Multiple departure times and locations available, Skip the line
Ücrete Dahil
 • Konaklama Hizmeti
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Ulaşım Hizmeti
Ek Ücretler
A: A

Nexus of the Arts

The Met, MoMA and the Guggenheim are just the beginning of a dizzying list of art-world icons. You’ll find museums devoted to everything from fin de siècle Vienna to immigrant life in the Lower East Side, and sprawling galleries filled with Japanese sculpture, postmodern American painting, Himalayan textiles and New York City lore. For a glimpse of current and future greats, delve into the cutting-edge galleries of Chelsea and the Lower East Side, with their myriad exhibition spaces and festive opening-night parties (usually Thursday night if you want to join in).

Urban Wanderers

With its compact size and streets packed with eye candy of all sorts – architectural treasures, Old World cafes, atmospheric booksellers – NYC is a wanderer’s delight. Crossing continents is as easy as walking a few avenues in this jumbled city of 200-plus nationalities. You can lose yourself in the crowds of Chinatown amid bright Buddhist temples and steaming noodle shops, then stroll up to Nolita for enticing boutiques and coffee-tasting. Every neighborhood offers a dramatically different version of the city, from the 100-year-old Jewish delis of the Upper West Side to the meandering cobblestone lanes of Greenwich Village. And the best way to experience it is to walk its streets.

The Night Is Young

When the sun sinks slowly beyond the Hudson and luminous skyscrapers light up the night, New York transforms into one grand stage. Well-known actors take to the legendary theaters of Broadway and world-class soloists, dancers and musicians perform at venues large and small across town. Whether high culture or low, New York embraces it all: in-your-face rock shows at Williamsburg dives, lavish opera productions at the Lincoln Center, and everything in between. This is a city of experimental theater, improv comedy, indie cinema, ballet, poetry, burlesque, jazz and so much more. If you can dream it up, it’s probably happening.

Culinary Capital

There’s never been a better time to dine in New York. It’s a hotbed of seasonal and locally sourced cuisine – with restaurants growing vegetables on roof gardens or upstate farms, sourcing meats and seafood from nearby sustainable outfits, and embracing artisanal everything, from coffee roasting and whiskey distilling to chocolate- and cheese-making. Bars have also taken creativity to new heights, with pre-Prohibition-era cocktails served alongside delectable small plates – indeed, gastropubs are some of the most creative places to eat these days. Of course, you can also hit a gourmet food truck or dine at one of the 20,000-plus sit-down restaurants.

Brooklyn

Forget Times Square and the Statue of Liberty – if you want to see the real New York, you need to head to Brooklyn. These days, the name is shorthand for ‘artsy cool’ the world over, but there’s far more here than hipster stereotypes. This sprawling borough (more than three times the size of Manhattan) is actually home to some of NYC’s most interesting, historic and culturally diverse neighborhoods, with singularly fantastic dining, drinking, shopping and entertainment options – not to mention some of the best river views in the five boroughs.

 • 1. GÜN:
 • 2. GÜN:
 • 3. GÜN:
 • 4. GÜN:
 • 5. GÜN:
 • 6. GÜN:
 • 7. GÜN:
 • 8. GÜN:
1. GÜN:

İSTANBUL - ODESSA

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Atlas Global Havayolları’nın KK7821 Sefer sayılı tarifeli seferi ile 15:15’te Odessa ’ya hareket. Yerel saati ile 15:50’de Odessa ’ya varışımıza istinaden panoramik şehir turu için hareket. Karadeniz’in en önemli şehirlerinden Odessa bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Bu turda, Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenlerinin yansıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımız, kentin araç trafiğine kapalı, cıvıl cıvıl sokaklarında renkli bir akşamın tadını çıkartabilirler. Geceleme otelimizde.

2. GÜN:

ODESSA

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomplar turuna katılabilirler (50 Euro). Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odesa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sının işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orijinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Degustasyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler (25 Euro). 1899 Yılında Odesa’da satın aldığı Konyak Fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya’da Konyak ve Votka kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

3. GÜN:

ODESSA - UMAN - KİEV

Sabah kahvaltımızın ardından Ukrayna’nın başkenti Kiev’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Uman şehrine giriyoruz. Uman Eski Podolya eyaletinin başkenti olup içerisinde büyük bir tarih barındırmaktadır. Uman Yahudiler için en önemli liderlerden Breslovlu Rabbi Nachman’ın kabrine ev sahipliği yapıyor. Nazi Almanya’sının zulmünde yiten Yahudileri anmak ve hacı mertebesine ulaşmak için her sene binlerce Yahudi dünyanın çeşitli yerlerinden burayı ziyaret etmek için gelir. Uman gezimizin ardından Kiev’e varıyoruz. Dinyeper Kıyısına kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyün Kiy’den almıştır. Kiev’de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Geceleme otelimizde.

4. GÜN:

KİEV

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı için hareket (45 Euro). İlk durağımız 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından Pecerskaya Lavra Manastırı turuna geçiyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş turuna katılabilir (25 Euro). Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dnepre Nehrinin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Turumuzun ardından otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5. GÜN:

KİEV - RİVNE - LVİV

Sabah kahvaltısının ardından, Lviv’e doğru yola çıkıyoruz. Ukrayna’nın şirin kasabalarında ihtiyaç ve fotoğraf molası veriyoruz. Şehir nüfus ve yüzölçümü olarak küçük olmasına rağmen Rivne’de 4 adet üniversite bulunmaktadır. Doğal kaynakların fazla olduğu kentin %40’ı ormanlık alanlar ile kaplıdır. Yol üzerinde Rivne’de alacağımız öğle molamızın ardından Lviv’e varıyoruz. Merkeze varışımızı takiben yürüyerek şehir turumuzu yapıyoruz. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Svobada Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. GÜN:

LVİV

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak öğle yemekli Şatolar Turu için hareket ediyoruz (60 Eur). Lviv şehrinin dışında kurulmuş birçok şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 2 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Eczacılık müzesi & Çikolata Fabrikası Satış Mağazası & Ünlü Ermeni Kilisesi & Arsenal turuna katılabilirler (30 Eur). Yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Ardından Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesinin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesini ziyaret edeceğiz. Muhteşem freskleri ile bu kilise bizleri bekliyor. Daha sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde kahve molası ve serbest zaman. Daha sonrasında bu eşsiz Orta Avrupa şehrinin tadını çıkartmaya devam edebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam ise eğlenceye Lviv’in en eğlenceli mekanlarında güne devam edebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

7. GÜN:

LVİV - TERNOPİL - VİNNİTSA

Sabah kahvaltısının ardından Vinnitsa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Ternopil şehrine uğruyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından Öğle yemeği ve fotoğraf molası veriyoruz. Vinnitsa’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden şehir turu. Tarihi 9. Yy’a kadar dayanan bu şehir sakin ve uyumlu halkıyla Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biridir. Toskana Barok stili ile yapılmış olan Bakire Meryem Kilisesi ve Vinnitsa Anıtı şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında. Daha sonrasında otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

8. GÜN:

VİNNİTSA - ODESSA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından, otelden çıkış yapıyoruz ve havalimanına transfer. Atlas Global Havayolları KK7820 sefer sayılı uçuşu ile 17:00’de İstanbul’a hareket. 19:40’da varışımıza istinaden turumuzun sonu. Başka bir Tourbulance organizasyonunda buluşmak dileğiyle. Eve hoşgeldiniz!

Rota: Ukrayna

For most, any trip to the Empire State starts or finishes in its iconic metropolis: New York City. However, if you confine your travels only to the five boroughs there's a considerable amount you're missing out on. Long Island and upstate New York – generally accepted as anywhere north of the NYC metro area – shouldn't be missed. Long Island has cozy beach towns, while upstate is a dream destination for those who cherish the great outdoors. In the east you'll find the St Lawrence River and its thousands of islands, as well as the magnificent Adirondack and Catskills mountains. Head to the middle of the state and you'll be ensconced in the serene Finger Lakes.

Henüz bir yorum yok.

Yorum yap

Email adresiniz yayınlanmayacaktır. * işaretli alanlar zorunludur.

İNDİRİM
Fiyat *1290 *850€
POPÜLER
Fiyat *3000₺ *2500₺
5 out of 5
1 Yorumlar
4 GÜN
İNDİRİM
Fiyat *1290 *850€

Bu tur hakkında daha fazla bilgi

Sosyal ağlarda paylaş
Close

Büyük Ukrayna Turu

Fiyat
*2100₺ kişi person
Süre
8 GÜN
Rota
Ukrayna
Gezgin Sayısı
80+

Lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Başvurunuz sonrasında müşteri temsilcimiz tarafından size geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler ☺️
Aşağıdaki form aracılığıyla tur hakkında bilgi talep edebilirsiniz.☺️